Podzemné kontajnery

Pozrite si video:

 

  Kompostery
  E-shop prevádzkuje

MEVA-SK, s.r.o. Rožňava

Krátka 574
Brzotín, časť BAK
049 51
SLOVENSKO

Tel.- +421 58 73 27 483
Fax.- +421 58 73 26 597
meva.sk@meva.eu
www.meva.sk

IČO: 31681051
IČ DPH: SK2020500724

 

MEVA-SK pobočka Trenčín :

MEVA-SK ZÁPAD

Zlatovská 1962
Trenčín
911 05
SLOVENSKO

  Partnerské weby

 Odolné kontajnery pomôžu obciam zbaviť sa medveďov

Zver sa do nich nedostane a musí hľadať potravu späť v lese

 

V posledom období zaznamenávame obrovský nárast tzv. „kontajnerových medveďov“. MEVA – SK na tento fakt zareagovala novým kontajnerom so zabezpečovacím systémom z nerezovej ocele. Kontajner bol testovaný v parku Yellowstone, vo Vysokých Tatrách aj v Košickej ZOO za účasti divákov i médií.

Testy ukázali, že do kontajnera sa medvede nedostanú, no odpadové spoločnosti a verejnosť s ním dokážu manipulovať bez problémov. Zavedenie týchto kontajnerov sa odporúča najmä vyššie položeným mestám a obciam, kde je zvýšený počet divej zvery. Kontajnery dokážu predísť neporiadku a znehodnoteniu a navyše chránia i medvede. Vďaka nim nemajú prístup k odpadom (zvyšky čistiacich prostriedkov, papier a pod.), ktorých konzumácia by im mohla uškodiť a sú nútené vrátiť sa späť do lesov. Po niekoľkých neúspešných pokus sa do lokality prestávajú vracať.

 

Koše a kontajnery odolné voči medveďom majú označenie „Bear resistant Certified“. Vyrábajú sa z galvanizovanej ocele so zárukou kvality a sú dodatočne zabezpečené viacerými mechanizmami. Kontajner MEVA – SK (1100 l) má dvojbodový uzamykateľný systém s kľukou a rozpornou tyčou. Kľuka je pritom bezpečne „schovaná“ pod držiakom. Dodatočne je možné vybaviť kontajner aj centrálnou brzdou, hrebeňovou lištou, olejotesným prevedením alebo úpravou pre manipuláciu s vysokozdvižným vozíkom. V predaji sú aj menšie odpadové kontajnery s kapacitou 120 a 256 litrov vhodné do centier miest a obcí.

 

OGQ0MD