Podzemné kontajnery

Pozrite si video:

 

  Kompostery
  E-shop prevádzkuje

MEVA-SK, s.r.o. Rožňava

Krátka 574
Brzotín, časť BAK
049 51
SLOVENSKO

Tel.- +421 58 73 27 483
Fax.- +421 58 73 26 597
meva.sk@meva.eu
www.meva.sk

IČO: 31681051
IČ DPH: SK2020500724

 

MEVA-SK pobočka Trenčín :

MEVA-SK ZÁPAD

Zlatovská 1962
Trenčín
911 05
SLOVENSKO

  Partnerské weby

 Pokuta za nesprávne nakladanie s odpadovým olejom. Zabráňte jej včas.

Národná rada Slovenskej republiky schvália v marci nový zákon o odpadoch, ktorý nadobudne účinnosť 1. januára 2016. Dočítate sa v ňom aj to, že je zakázané zmiešavať oleje s inými odpadmi alebo ich ukladať bez dôkladného zabezpečenia proti úniku do vody či pôdy. O dodržiavanie zákona sa stará Slovenská inšpekcia životného prostredia. Ročne urobí v oblasti odpadového hospodárstva až 700 kontrol, z ktorých mnohé končia nemalými pokutami. Ako sa im vyhnúť? Napríklad investíciou do certifikovaných nádob, ktoré spĺňajú predpísané normy.

Základný bezpečnostný prvom je záchytná vaňa. Postará sa o to, aby sa unikajúca látka nedostala tam, kde nemá. Záchytné vane sú vhodné na skladovanie sudov, kanistrov či kontajnerov a sú často vysoko odolné voči korózii. Jednotlivé druhy (plastové alebo kovové záchytné vane, s roštom alebo bez) a ich objem (od 200 až po 1000 l) sa líšia a ich kúpu je vhodné prediskutovať s odborníkmi, ktorí sa problematike odpadov venujú. Poradia vám, aké vane budú pre vaše podnikanie najvýhodnejšie a najbezpečnejšie zároveň.

Záchytné vane sú vhodné napríklad na skladovanie sudov.
Prevedenie s roštom uľahčuje manipuláciu s nimi.

Dôležité je tiež vhodné uloženie veľkého množstva nebezpečných látok. Manipuláciu a skladovanie látok, ktoré ohrozujú životné prostredie netreba brať v konečnom dôsledku na ľahkú váhu. Podľa platnej legislatívy musia byť všetky nebezpečné odpady (napr. oleje, zaolejované handry, atď.) zabezpečené nielen pred únikom, ale i pred nežiadúcim znehodnotením alebo odcudzením,“ povedal Ing. Tomáš Jarco, riaditeľ spoločnosti MEVA-SK, ktorá sa zaoberá aj odpadovým hospodárstvom. Veľkokapacitný sklad, do ktorého látky ukladáte, by preto mal byť aj uzamykateľný. Na ukladanie ekologicky škodlivých látok a odpadov je vhodný napríklad EKO sklad. Veľmi užitočné sú aj nálevky či lieviky odolné voči chemikáliám, vďaka ktorým sa vám bude manipulovať s olejmi a ďalšími kvapalinami ľahšie.

 

 

 

 

 

Samonosné EKO sklady sú určené hlavne pre uskladnenie ekologicky škodlivých látok a odpadov.

Počiatočný vklad do bezpečného olejového hospodárstva sa môže vyšplhať až na tisícky eur, no v  porovnaní s vyše desaťtisícovými pokutami od ministerstva ide o naozaj efektívnu investíciu.

 

 

 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

OTBkM